Bociany wracają

bociek

Jak podaje Ptasie Radio, nasze polskie boćki są już coraz bliżej domu. Mamy dla nich oraz innych dzikich zwierzaków, którymi opiekuje się Stowarzyszenie “Pomoc bocianom”, bardzo dobre wieści. 🙂

Przypomnijmy. W grudniu zeszłego roku spotkaliśmy się z panem Mieczysławem Żurawiem – prezesem Stowarzyszenia “Pomoc Bocianom”, który od kilku lat zajmuje się pomocą chorym i starym bocianom, obrączkowaniem młodych bocianów, liczenia ich lęgów w powiecie bolesławieckim, ale także naprawą i wymianą bocianich gniazd na tym terenie. Pan Mieczysław i jego współpracownicy opiekują się również innymi dzikimi zwierzętami na swoim ranczo w Tomaszowie Bolesławieckim. Są pasjonatami, a swoją pomoc dla zwierząt czynią społecznie.

Postanowiliśmy nawiązać współpracę ze Stowarzyszeniem i zorganizować zbiórkę pieniędzy na potrzeby tych pięknych ptaków i nie tylko. Do końca lutego br. udało się uzbierać aż  3.440,-zł, co podreperuje budżet Stowarzyszenia i pozwoli rozwinąć skrzydła. Obdarowani są Państwu wyjątkowo wdzięczni i dziękują za każdy gest wsparcia. Zachęcamy do udzielenia pomocy tym wyjątkowym, polskim ptakom oraz działalności Stowarzyszenia poprzez datki na nasze konto lub poprzez przekazania swojego 1% podatku dochodowego na nasz KRS z dopiskiem “Pomoc Bocianom”.

Na stronie prowadzonej przez Stowarzyszenie bocianybolec.pl można nie tylko zapoznać się z jego działalnością, ale także można podglądać zwierzęta na żywo poprzez kamery on-line.

(fot. bocianybolec.pl)