1% dla Pani Marii

mariakamysz

Otrzymaliśmy maila od bliskich pani Marii Kamysz – podopiecznej Stowarzyszenia Ziemia Bolesławiecka, z prośbą o publikację listu. Treść maila prezentujemy w całości. Przypominamy, że wszyscy podopieczni Stowarzyszenia mogą skorzystać z podobnej możliwości publikacji indywidualnej prośby o wsparcie na naszej stronie oraz profilu Facebook.

“Pani Maria Kamysz w marcu 2007 za sprawą nieszczęśliwego wypadku (wracając z pracy przewróciła się na chodniku) doznała kompresyjnego złamania kręgosłupa na wysokości kręgu Th12. W przebiegu pourazowym doszło do połowicznego lewostronnego niedowładu spastycznego. Na wysokości złamania pojawił się naczyniak jamisty trzonu, niezłośliwy nowotwór.
Po wypadku na panią Marię czekał wózek inwalidzki. Została “więźniem” we własnym mieszkaniu. Pani Maria jednak – pomimo trudności, z jakimi przyszło Jej się borykać – nie poddała się.
Kilka lat żmudnej i bolesnej rehabilitacji przyniosło efekt – pani Maria o własnych siłach z pomocą kul wstała z wózka.
Choroba jednak Jej nie opuszcza.
W czerwcu 2012 roku miał miejsce zabieg operacyjny nasady kości udowej prawej mający na celu spowolnienie postępu martwicy kości.
Wyniki badań z marca ub.r., wykonane w Prywatnym Gabinecie Urazowo – Ortopedycznym we Wrocławiu mówią niestety o dalszych rozległych ogniskach martwicy kości gąbczastej oraz nasad kości piszczelowych i udowych. Do tego pani Maria boryka się z padaczką, torbielowatością mózgu, postępującym zanikiem mięśni, wielopoziomową dyskopatią oraz postępującym niedowładem lewej strony.
Jeszcze do niedawna w grę wchodziły endoprotezy stawów biodrowych i kolanowych. Jednak postępująca martwica kości uniemożliwia ten zabieg. Brakuje również środków na jego sfinansowanie.
Pani Maria to fantastyczna, ciepła osoba. Wspaniała mama i dumna babcia 3,5 letniego wnuka. Pozwólmy Jej w spokoju cieszyć się rodziną.
Nie pozwólmy pani Marii znów zasiąść na wózku.

Aby pomóc Pani Marii, w formularzu PIT należy wpisać KRS Ziemi Bolesławieckiej 0000163366, a w “celu szczegółowym” należy wpisać “Maria Kamysz”. Można także dokonać wpłaty na nasze konto: Bank Polska Kasa Opieki S.A. 82 1240 1473 1111 0010 0175 6262, z takim samym tytułem wpłaty.