Kochankowie Burzy

Kochankowie Burzy okładka

Udało się! Po wielu latach starań bolesławianki Elżbiety Gizeli Erban i poszukiwaniu wydawcy jej powieści “Kochankowie Burzy”, mamy przyjemność i zaszczyt poinformować, że promocja książki, której Stowarzyszenie Ziemia Bolesławiecka jest współwydawcą odbędzie się już 27 października w Szczecinie (szczegóły na plakacie niżej).
“Kochankowie Burzy”, to historia o wielkiej miłości na tle wydarzeń z okresu Powstania Styczniowego w 1863 r. Opisane wydarzenia działy się naprawdę, choć niekiedy trudno w to uwierzyć. Pani Elżbieta opisuje losy młodziutkiej dziewczyny wplecione w tragedię dziejową. To niezwykła opowieść sprzed stu pięćdziesięciu lat, o bohaterce Ninie Makowieckiej /praprababce Autorki/ przedstawiona na tle najbardziej tragicznych losów Polski, z akcją w sercu Powstania Styczniowego, czyli na Kielecczyźnie. Pałac arystokraty, dworki szlacheckie, Warszawa pod rządami cara, galeria postaci historycznych, patriotów i zdrajców, obrazy jak z Grottgera, tragiczne losy powstańców. Sensacja, trudna miłość, poświęcenie i okrucieństwo, skazańcy i oprawcy… Słowem, epopeja!
Fragmenty powieści można przeczytać na blogu autorki TUTAJ oraz na jej profilu Facebook TUTAJ. Wierzymy, że powieść będzie dostępna również w bolesławieckich księgarniach.
Pani Elżbiecie gratulujemy spełnienia jej marzenia. Cieszymy się razem z Panią.

GE