Szlachetna Paczka Bolesławiec – darczyńcy wciąż poszukiwani!

szlachetna-paczka-logo-panorama-2015

23 rodziny z Bolesławca i okolic znalazły już swoich bohaterów. Ty także możesz nim zostać! Już tylko trzy rodziny czekają na swoich darczyńców.

Szlachetna Paczka działa w Bolesławcu po raz drugi. W zeszłorocznej edycji tego ogólnopolskiego projektu wsparcie otrzymało 20 rodzin z miasta ceramiki i okolic. W tym roku 17 wolontariuszy odwiedziło ponad 60 rodzin, by ostatecznie włączyć do projektu 26 z nich. Od otwarcia bazy rodzin włączonych do Szlachetnej Paczki minęło 11 dni. W tym czasie aż 23 z 26 rodzin znalazło swoich darczyńców. Historie pozostałych trzech rodzin są wciąż widoczne w bazie. Na swoich bohaterów czekają:

– pani Celina (60 l.) i pan Henryk (55 l.) oraz dwójka ich dzieci: 18-letnia niepełnosprawna Kinga i 15-letni Patryk,
– Samotna matka – pani Stanisława (51 l.) i jej 12-letnie bliźniaki: Piotr i Paweł,
– pani Monika (39 l.) wraz z dwójką dorastających synów, Tomaszem (12 l.) i Pawłem (15 l.)
Jak zrobić paczkę?

Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl, kliknij w zakładkę “Wybieram rodzinę”, a następnie wybierz województwo i miasto, które Cię interesuje. Zapoznaj się z opisami i wybierz rodzinę, dla której przygotujesz pomoc. Zaproś znajomych, razem łatwiej przygotować paczkę, która będzie realną pomocą i inspiracją do zmian. Następnie przygotuj paczkę zgodnie z listą potrzeb i marzeń członków rodziny. W przygotowaniu pomocy pokieruje Cię wolontariusz – opiekun rodziny. Gotową już paczkę należy dostarczyć w dniach 12-13 grudnia do magazynu. Stamtąd wolontariusz dostarczy ją do rodziny, a Tobie przekaże niezwykły prezent – relacje z dostarczenia paczki.

(Angelika Krzemińska/ZB)