ZESPÓŁ PIEŚNI i TAŃCA ZIEMI BOLESŁAWIECKIEJ

ZESPÓŁ PIEŚNI i TAŃCA ZIEMI BOLESŁAWIECKIEJ

 

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej istnieje już 40 lat, obecnie liczy ponad 100 osób w kilku grupach wiekowych , od dzieci 6 letnich do grupy dorosłych. Posiadamy własną kapelę, skład instrumentalny; 3 akordeony, kontrabas, klarnet, skrzypce, trąbka, gitara, prim. W swoim repertuarze zespól posiada tańce i pieśni polskie, z okolic Lublina, Krakowa, Mazowsza, Górnego ŚląskaWielkopolski, Rzeszowa, Dolnego Śląska. Dodatkowo programy taneczne i śpiewane z Chorwacji, Bośni, Serbii, a także ze Starego Śląska. Zespól od lat koncertuje na scenach w Polsce i poza jej granicami.

Ostatnie lata to; rok 2012 Festiwal Mała Europa w Prinjavorze w Bośni i Hercegowinie, w roku 2013 Rumunia Festiwal Arcanul m miejscowości Radauti,w 2014 uczestniczyliśmy w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym Fifi Issoire we Francji.

W roku 2015 występowaliśmy w Bośni i Hercegowinie, a także Chorwacji podczas Dni Polskich, w 2016 zespół wyjechał do Wiednia i na Festiwal Folklorystyczny do Rumuni w miejscowości Cluj Napoka, w roku 2017 koncertowaliśmy w Bośni i Serbii na festiwalu.

Specjalne programy przygotowaliśmy na Dożynki Gminne, a także na Dożynki Prezydenckie w Spale, w latach 2014 i 2015, gdzie ośpiewując wieniec otrzymaliśmy 3 miejsce w Polsce.

W Spale Zespół wystąpił także w roku 2017 , tym razem zajęliśmy 4 miejsce w Polsce

Dodatkowo współorganizowaliśmy Festiwal – Festa Bałkańska. Zespól koncertował także jesienią 2015 r w Saksonii w Niemczech, do Niemiec pojechaliśmy powtórnie wiosną 2016r. a także zespół miał przyjemność w składzie 50 osobowym wystąpić w finale VIII Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska Operze Wrocławskiej w 2015 roku.

Zespól bierze też udział w koncertach lokalnych, podczas których szczególnie młodzi tancerze i śpiewacy mają możliwośc nabycia doświadczenia scenicznego.

Zespół jest rekomendowany przez Sekcję Polską CIOFF Internationale, a szefowa zespołu Pani Elżbieta Andrusieczko – Tor od lat jest członkiem CIOFF Polska .

Serdecznie zapraszamy na nasze zajęcia w każdy wtorek i piątek od godziny 16:00 do Domu Ludowego w Kruszynie ul Główna. Zajęcia są bezpłatne