Serenada dla dzieci – Bolesławiec z szansą na kącik zabaw dla maluchów

Czekanie na wizytę nie należy do przyjemnych, a w przypadku dzieci wiąże się zazwyczaj z dużym stresem. Z myślą o nich ruszyła kolejna edycja akcji Serenada dla dzieci, w ramach której powstaną nowe kąciki zabaw w przychodniach zdrowia i szpitalach. Za nami 1. etap akcji – zgłoszenia lokalizacji. Napłynęło ich blisko 300. Na podstawie uzasadnień ambasadorki akcji, wybitne szefowe kuchni – Joanna JakubiukAnna KlajmonEwa Malika Szyc-JuchnowiczSylwia Stachyra i Beata Śniechowska, wybrały 20 miejsc, które trafiły do dalszego głosowania. Następnie w wyniki głosowania na stronie: https://serenadadladzieci.pl/zaglosuj/ 5 placówek, które otrzyma najwięcej głosów, po 1 z każdego regionu otrzyma za darmo kącik dla maluchów.

W akcję włączył się także pediatra Łukasz Durajski, znany jako Doktorek radzi, który na powstawanie nowych kącików zabaw patrzy z perspektywy lekarza:

Z przyjemnością wspieram akcję Serenada dla dzieci. Kąciki zabaw, które powstają w jej efekcie, pozwalają dzieciom zająć myśli zabawą, dając frajdę i odwracając uwagę od wizyty u lekarza. Dzięki tej rozrywce młody pacjent wchodzi do gabinetu bez stresu, co znacznie ułatwia lekarzowi pracę. Uważam, że powinniśmy robić co w naszej mocy, by nie potęgować obaw i napięć dzieci przed wizytą, ja sam w tym celu najmłodszych pacjentów przyjmuję w kolorowym fartuchu, bo zauważyłem, że na biały strój reagują większym stresem, kojarzy im się z czymś nieprzyjemnym. Kąciki to świetny pomysł, by mały pacjent czuł się u lekarza przyjemnie i swobodnie – mówi Łukasz Durajski.

Głosowanie trwa do 13 grudnia, na jego podstawie już niebawem powstanie 5 nowych, kolorowych kącików zabaw w całym kraju.