Kandydaci do Rady Gminy Bolesławiec

Okręg Wyborczy nr 2
Bożejowice, Rakowice
Grażyna Kafel

Grażyna Kafel

Mam 60 lat. Jestem mężatką. Mam wykształcenie średnie. Jestem sołtysem wsi Bożejowice-Rakowice, członkiem TPD w Bolesławcu oraz przewodniczącą KGW w Bożejowicach. Byłam Prezesem Klubu Sportowego „Jawa” Ołobok. Interesuję się sportem, turystyką, lubię też dobrą książkę.

Zawsze interesowałam się sprawami społecznymi i potrzebami mieszkańców mojej miejscowości i gminy. Jestem uczulona na potrzeby ludzi będących w ciężkim położeniu. Jestem bardzo aktywna, co znajduje odbicie w mojej dotychczasowej pracy społecznej. Uważam, że będę skutecznie rozwiązywać problemy mieszkańców Bożejowic i Rakowic w Radzie Gminy Bolesławiec.

Jako radna chciałabym zajmować się przede wszystkim pomocą ludziom.

Moje motto brzmi: „pracuj dla ludzi, bo warto dla nich pracować”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Okręg Wyborczy nr 6
Dąbrowa Bolesławiecka, Golnice, Krępnica
Małgorzata Karolina Rzepecka

Małgorzata Rzepecka

Mam 47 lat  Jestem mężatką i mamą dwóch synów. Prowadzę własną działalność gospodarczą. Działam w kole gospodyń wiejskich. Organizuję festyny rodzinne i zabawy taneczne. Lubię pracować w zespole. Jako radna chciałabym zająć  się przede wszystkim: wspieraniem lokalnej działalności gospodarczej, poprawą nawierzchni drogowej, wspieraniem inicjatyw mieszkańców – aby każdy mieszkaniec czuł, że ma wpływ na to, co się dzieje w naszych miejscowościach. W wolnym czasie zajmuje się Tworzenie kompozycji kwiatowych i dekoracji świątecznych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Okręg Wyborczy nr 7
Bolesławice, Chościszowice, Łąka
Roman Andrzej Nawara

Roman Andrzej Nawara

Mam 65 lat. Jestem żonaty. Mam dwóch synów. Obecnie pracuję w firmie transportowej „Mirko” Bolesławiec. Posiadam wykształcenie średnie. Jestem członkiem sołeckiej rady jak i członkiem rady parafialnej oraz członkiem Stowarzyszenia Ziemia Bolesławiecka. Byłem inicjatorem i aktywnym uczestnikiem  przedsięwzięć takich jak:

-budowa kanalizacji,

-wymiany oświetlenia i rurociągu wodnego,

-rozbudowa sali zebrań,

-budowa boiska sportowego,

-teleinformatyzacji wsi przez dialog,

-budowa chodnika,

-placu zabaw dla dzieci

-remont drogi powiatowej.

Byłem również organizatorem zabaw dla dzieci i mieszkańców oraz organizatorem Festy Bałkańskiej.

Jako radny chciałbym się zając przede wszystkim: działaniami na rzecz budowy Domu Ludowego w Bolesławicach. Ponieważ byłem inicjatorem zakupu gruntów pod jego budowę,  jak i budowy orlika, placu zabaw dla dzieci, parkingu. Drugim palącym problemem  jest budowa dróg do nowo powstałych posesji. Jak i pomoc w odzyskiwaniu 1% podatku, pomoc rodzinom wielodzietnym i przeciwdziałanie na co dzień biedzie tej widocznej i tej ukrytej.

 

 

Okręg Wyborczy nr 8
Kozłów, Parkoszów, Stara Oleszna, Trzebień: ul. Bolesławiecka, ul. Brzozowa, ul. Kolejowa, ul. Kolorowa, ul. Kościelna, ul. Mostowa, ul. Parkowa, ul. Polna, ul. Strażacka ), Trzebień Mały
Agnieszka Elżbieta Miszkiewicz

Agnieszka Elżbieta Miszkiewicz

Nazywam się Agnieszka Miszkiewicz, mam 33 lata, jestem panną. Mieszkałam w kilku miejscach, lecz najdłużej, bo 22 lata w tym, w którym mieszkam obecnie, tj. w miejscowości Trzebień Mały. Ukończyłam I Liceum Ogólnokształcące w Bolesławcu, a następnie kontynuowałam edukację w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Legnicy na kierunku Zarządzanie i Marketing kończąc ją z tytułem inżyniera. Moja praca dyplomowa dotyczyła działalności naszej Gminy i pisanie jej dało mi satysfakcję.

Lubię dobrą literaturę, film i muzykę, która jest moją pasją. Ponadto kilka miesięcy temu moje zainteresowania poszerzyła działalność charytatywna w Stowarzyszeniu Ziemia Bolesławiecka, którego jestem członkinią.

Mam poczucie humoru i dystans do siebie. Jestem prostą i otwartą osobą, lubię ludzi, jak również a

Kandyduję, gdyż chcę również pomagać w inny sposób oraz aktywnie uczestniczyć w życiu gminy Bolesławiec. Chciałabym w miarę możliwości pomóc w rozwiązywaniu problemów mieszkańcom naszej Gminy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Okręg Wyborczy nr 10
Kraśnik Dolny, Lipiany
Beata Ewa Mazur

Beata Ewa MazurMam 35 lat. Jestem mężatką. Od wielu lat mieszkam w Kraśniku Dolnym

Mam wykształcenie średnie. Prowadzę własną działalność gospodarczą. . Jestem osobą otwartą na ludzi, znam problemy naszej społeczności, wiem jak je rozwiązać. Moją pasją i zamiłowaniem jest pomoc dzieciom biednym a w szczególności chorym. Pragnę im pokazać jak miło można spędzać czas z innymi osobami na różnych grach, zabawach .

Jako radna chciałabym zając się przede wszystkim: pomocą ludziom, rozmową z nimi, rozwiązywać razem wszystkie przeszkody. Moje motto to „Z sercem do ludzi”. Jestem członkiem Stowarzyszenia Ziemia Bolesławiecka. Interesuję się sportem, turystyką i rekreacją.