Kandydaci do Rady Gminy Warta Bolesławiecka

Okręg Wyborczy nr 3
Sołectwo Wartowice
Łucja Turowska

Okręg Wyborczy nr 8
Sołectwo Raciborowice Górne od numeru 1A do numeru 3C i od numeru 131 do końca
Longina Maria Łaszkiewicz

Łaszkiewicz

Mam 55 lat. Mam wykształcenie średnie techniczne o specjalności mechanik. Prowadzę własną działalność gospodarczą: sklep wielobranżowy.

Pracowałam w urzędzie pocztowym w Raciborowicach oraz w Urzędzie Gminy Warta Bolesławiecka.  Zawsze pociągał mnie handel, w którym najlepiej się czuję jako sprzedawca.  Bardzo lubię pracę z ludźmi i dziećmi. Urodziłam i wychowałam troje dzieci. Zawsze staram się pomagać ludziom starszym i dzieciom.

Do moich głównych zainteresowań należą florystyka, film, muzyka, gotowanie jak i handel.

Moim mottem życiowym, które towarzyszy mi prze całe życie są  Słowa Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka, a życie jak osioł ucieka”.

Sprawami, którymi chciałabym się zająć jako radna to przede wszystkim organizowanie imprez  sportowo-rekreacyjnych dla najmłodszych i poprawa stanu bezpieczeństwa publicznego. Należy zapobiec przestępczości wśród nieletnich, jak również zagrożeniom wynikającym z nadmiernego spożywania alkoholu, czy narkotyków. Ważna jest dla mnie pomoc najuboższym,  żadne dziecko nie może być głodne w szkole.  Każda osoba będąca w trudnej sytuacji życiowej powinna otrzymać wsparcie.

Państwa poparcie w wyborach będzie dla mnie zaszczytem i zobowiązaniem.

 

 

 

 
Okręg Wyborczy nr 14

Sołectwo Jurków, Sołectwo Raciborowice Dolne od numeru 1 do numeru 40
Waldemar Seweryn Socha

Mam 37 lat. Zdobyłem wykształcenie wyższe. Jednym z moich  osiągnięć społecznych była pomoc w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w roli szefa Gminnego Sztabu w Warcie Bolesławieckiej. Jestem również sędzią I Ligii Piłki Nożnej.

Do moich zainteresowań należą: piłka nożna, siatkówka i biegi uliczne.

W Radzie Gminy chciałbym zająć się przede wszystkim sprawami kultury i kultury fizycznej.