Kandydaci do Rady Miasta Bolesławiec – Lista nr 15 Okręg nr 1

Bolesławiec ulice: Agatowa, Akacjowa, Astrów, Bazaltowa, Bażantowa, Generała Józefa Bema, Bławatkowa, Bratków, Brzozowa, Bukowa, Ceramiczna, Augusta Cieszkowskiego, Cisowa, Czerwonych Maków, Dębowa, Dolne Młyny 21 do końca, Generała Augusta Emila Fieldorfa „Nila”, Gajowa, Góralska, Górska, Grabowa, Graniczna, Irysów, Jagodowa, Jarzębinowa, Jasna, Jaśminowa, Jemiołowa, Jesionowa, Jastrzębia, Franciszka Salezego Jezierskiego, Jodłowa, rondo Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Kalinowa, Kamienna, Kamionkowa, Kazimierza Wielkiego, Klonowa, Konstytucji 3 Maja, Konwaliowa, Kormoranów, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Lipowa, Łąkowa, Łowiecka, Stanisława Małachowskiego, Miłorzębowa, Miodowa, Modrzewiowa, Morelowa, Mostowa, Myśliwska, Nadrzeczna, Narcyzów, Elizy Orzeszkowej, Ptasia, Pogodna, Różana, Rubinowa, Rumianków, Sadowa, Skalna, Skowronkowa, Skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Skwer Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego, Słoneczników, Słowiańska, Sokola, Sosnowa, Spacerowa, Stanisława Staszica, Stokrotek, Stolarska, Storczyków, Szarotek, Świerkowa, Topolowa, Romualda Traugutta, Tulipanowa, Tunelowa, Wałowa, Wiaduktowa, Widok, Wilcza, Wierzbowa, Wiosenna, Walerego Wróblewskiego, Wrzosowa, Zabobrze, Zaułek Sasanek, Żurawia, Żwirowa

Miejsce nr 1 – Maciej Goss

Wychowałem się na osiedlu Staszica w naszym mieście. Ukończyłem studia na wydziale lekarskim CMUJ w Krakowie. Po latach studiów wróciłem do Bolesławca. Aktualnie pracuję na Oddziale Pediatrycznym w Szpitalu im. Św. Łukasza oraz w przychodni Twój Lekarz na ul. Staszica. Moimi największymi pasjami są sport oraz medycyna. Chciałbym, aby w naszym mieście istniało nie tylko wiele miejsc pracy, ale również, żeby miasto było przyjazne do codziennego życia dla mieszkańców. Ważne jest dla mnie wspieranie dzieci oraz młodzieży i dawanie jej możliwości rozwoju, a także wspieranie wydarzeń umożliwiających im aktywne spędzanie wolnego czasu.

Miejsce nr 2 – Szymon Kut

Ukończyłem lotnictwo i kosmonautykę, specjalizując się w pilotażu statku powietrznego na Lotniczej Akademii Wojskowej.

Dzisiaj, jako trener personalny, pomagam innym osiągać ich cele zdrowotne i kondycyjne, mając w swoim dorobku zawodników z medalami mistrzostw Polski, jednocześnie kontynuując szkolenie lotnicze do licencji zawodowej.

Jestem człowiekiem wielu pasji. Od muzyki, przez sport jako trener, aż po loty precyzyjne, gdzie z dumą przywiozłem 6 medali z zawodów lotniczych rangi krajowej, zajmując drugie miejsce w Mistrzostwach Polski w lataniu precyzyjnym.

Teraz, z tą samą pasją i determinacją, startuję w wyborach do rady miasta Bolesławiec z Komitetu Wyborczego Wyborców Ziemi Bolesławieckiej, w 1 okręgu wyborczym, jako numer 2 na liście.

Miejsce nr 3 – Iwona Rejman

Miejsce nr 4 – Marcin Klimkowski

Jestem absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu na kierunku Ekonomia. Od wielu lat
uprawiam sport. Moją największą pasją jest pływanie. Biorę udział w pływackich zawodach i maratonach lokalnych oraz krajowych. Kandyduję do Rady Miasta Bolesławiec z ramienia Stowarzyszenia Ziemia Bolesławiecka, ponieważ chciałbym brać czynny udział m. in. w:
– działaniach mających na celu zwiększenie aktywności społecznej mieszkańców Naszego Miasta,
– promowaniu inicjatyw lokalnych,
– propagowaniu aktywnego trybu życia,
– tworzeniu projektów kulturalnych i sportowych.

Angażuję się w lokalne życie społeczne, na szczególnie w sprawy dotyczące wsparcia osób niepełnosprawnych. Od 17 lat pełnię społeczną funkcję wiceprzewodniczącego Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Bolesławcu. Jestem współorganizatorem spotkań integracyjnych i wyjazdów dla osób niepełnosprawnych.

Miejsce nr 5 – Katarzyna Dul – Korycka

Jestem mamą Szymona i Karola.Ukończyłam Wyższą Szkołę Pedagogiczną – pedagogika wczesnoszkolna, Uniwersytet Opolski – pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, terapia pedagogiczna. W trakcie pracy podjęłam studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki, terapii pedagogicznej z arteterapią, wczesnego nauczania. Obecnie, aby sukcesywnie poszerzać swój warsztat pracy i kompetencje – podjęłam studia magisterskie z zakresu Psychologia Dzieci i Młodzieży. Praca z dziećmi i młodzieżą sprawia mi ogromną radość. Zawód nauczyciela nie był dla mnie przypadkowym wyborem. Jestem bowiem osobą kreatywna, dynamiczna. Realizuję w swojej pracy wiele alternatywnych programów. I organizuję rozwijające, pomysłowe warsztaty, np. plastyczno-techniczne. Spotkania z ciekawymi ludźmi wykonującymi różne zawody. Tego typu działania chciałabym wdrożyć, np w zorganizowanej w niedługiej przyszłości w świetlicy środowiskowej naszego okręgu. W szkole, w której pracuję sprawuję od trzech lat funkcję społecznego zastępcy dyrektora – jest to dla mnie wyróżnienie, wyzwanie, a przede wszystkim dowód zaufania ze strony koleżanek, kolegów z placówki, w której pracuję. Dużym wyróżnieniem było także zajęcie I miejsca w powiecie bolesławieckim w Plebiscycie Edukacyjnym organizowanym przez Gazetę Wrocławską. Przez wszystkie lata swojej pracy zwracałam i zwracam uwagę na to, aby dzieci od najmłodszych lat były otwarte na drugiego człowieka. Chętnie podejmuję działania charytatywne na rzecz potrzebujących osób dotkniętych chorobą nowotworową, niepełnosprawnością intelektualną. Podjęłam z własnej inicjatywy działania, np. zwrócenie uwagi na praktyczne umiejscowienie przystanku autobusowego, poprawę nawierzchni dróg.