Kandydaci do Rady Powiatu Bolesławieckiego – okręg nr 2 – Gmina i Miasto Nowogrodziec, Gmina Osiecznica

Pozycja nr 1 – Tomasz Lech

Jestem emerytowanym wojskowym, mam wykształcenie wyższe o kierunku Bezpieczeństwo Narodowe-Bezpieczeństwo Publiczne. Od 2018 roku jestem Radnym w gm. Osiecznica. Obecnie jestem przedsiębiorcą. Moje doświadczenie i wiedza mogą się przydać w pracy samorządowej. Ważnymi tematami dla mnie są budownictwo społeczne, rozwój i utrzymanie infrastruktury należącej do Powiatu Bolesławieckiego. Chciałbym współpracować z Burmistrzem Nowogrodźca, oraz Wójtem Gminy Osiecznica, oraz wspierać Radnych Gmin Nowogrodźca i Osiecznicy, oraz Sołtysów w ich projektach.

Pozycja nr 2 – Stanisław Łaniocha

Przedsiębiorca, żonaty, 1 dziecko. Zamieszkały w Gościszowie. W latach 2006-2010 Radny Rady Miejskiej w Nowogrodźcu, w latach 2014-2018 radny oraz Przewodniczący Komisji Oświaty i Spraw Społecznych przy Radzie Miejskiej w Nowogrodźcu. W latach 2013-2018 wiceprezes KS Orzeł Gościszów. Bezpartyjny.Zainteresowania: języki obce (angielski), taniec i muzyka, sport i sztuki walki , obecnie wraz z synem zawodnik KS Samuraj sekcja karate w Nowogrodźcu.

Pozycja nr 3 – Aleksandra Marczycka

Mam 37 lat. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, wykształcenie wyższe podyplomowe z zakresu biologii, geografii i turystyki, zarządzania w oświacie, oligofrenopedagogiki, terapii pedagogicznej. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Pobożnego w Tomisławiu, nauczyciel z dwunastoletnim stażem. Zainteresowania: edukacja, turystyka, sport, taniec.

Pozycja nr 4 – Kacper Pokładek

Mam 23 lata i mieszkam we wsi Ołobok w Gminie Osiecznica. Bezstronny, katolik. Posiadam wykształcenie średnie techniczne. Pewnie niejedna osoba zarzuci mi brak doświadczenia. Dlatego podkreślam na początku, że to nieprawda. Zacząłem brać udział w działalności społecznej w wieku 17 lat. Potem zacząłem brać udział w różnych akcjach zbiórkowych i charytatywnych. Wspierałam także potrzebujących pisząc artykuły na jednym ze zgorzeleckich portali. Na co dzień jestem kierowcą, zajmuję się reklamą, projektuję grafikę i pracuję jako barman.\n\n Analizując aktualny skład rady, w której zasiądę, moją uwagę przykuł szokujący fakt – brak przedstawicieli młodszego pokolenia. Chcę, żeby młodsi ludzie dochodziły do głosu. Czas czerpać energię z młodego pokolenia. Czas na głos młodych, ambitnych ludzi, którzy dostrzegają aspekty, których często brakuje obecnym rządzącym. Wszystkie ręce na pokład. Razem stworzymy niezależną przyszłość. Moim priorytetem jest zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo , dlatego stawiam na rozwój infrastruktury drogowej w tym modernizacja dróg , budowa ścieżek pieszo – rowerowych oraz wsparcie finansowe jednostek OSP. Jako miłośnik wszelkiej aktywności fizycznej , będę wspierał lokalne kluby oraz stowarzyszenia sportowe. Będę również promował wydarzenia sportowe , rekreacyjne i kulturalne . Głos mieszkańców i uwagi są dla mnie najważniejsze dlatego będę pomagał mieszkańcom w rozwiązywaniu problemów. Nie zapominając o naszych najmłodszych zapewnię rozwój terenów rekreacyjnych. Z uwagi na potrzeby edukacji będę dążył do zapewnienia specjalistycznej opieki psychologów i logopedów w szkołach. Jako radny chce współdziałać z burmistrzami, wójtami i radnymi dla dobra mieszkańców aby osiągać wspólnie sukcesy.

Pozycja nr 5 – Aneta Kojder