Gmina Bolesławiec

Okręg 2 - Bożejowice, Rakowice

Nazywam się Grażyna Kafel. Jestem mężatką, mam średnie wykształcenie. Jestem sołtysem wsi Bożejowice, członkinią Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Bolesławcu i przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Bożejowicach. Byłam też prezesem Klubu Sportowego „Jawa” Ołobok. Interesuję się sportem, turystyką, cenię dobrą literaturę.
Zawsze interesowałam się sprawami społecznymi i potrzebami mieszkańców mojej miejscowości i gminy. Jestem bliska potrzebom ludzi będących w ciężkim położeniu.
Zawsze byłam bardzo aktywna, co znajduje odbicie w mojej dotychczasowej pracy społecznej. Uważam, że będę skutecznie rozwiązywać problemy mieszkańców Bożejowic i Rakowic w Radzie Gminy Bolesławiec. Jako radna chciałbym zajmować się przede wszystkim pomocą społeczną. Moje motto brzmi: „Pracuj dla ludzi, bo warto dla nich pracować”.

korczuk-zamojska
Okręg 3 - Kraszowice, Nowa, Otok

Nazywam się Mariana Korczuk – Zamojska. Urodziłam się w miejscowości Gałycz na Ukrainie.

Jestem mężatką, mam dwoje dzieci. Mam wyższe wykształcenie. Jestem nauczycielem nauczania początkowego. Ukończyłam też studia podyplomowe o kierunku nauczyciel bibliotekarstwa. Obecnie pracuję w Gminnym Ośrodku Kultury i sportu w Kruszynie.

W wolnych chwilach uwielbiam czytać książki. Dużo czasu spędzam w moim ogrodzie. Pasjonuje mnie uprawa i pielęgnacja kwiatów.

Jako radna chciałabym Was godnie reprezentować i skutecznie rozwiązywać Wasze problemy związane ze sprawami społecznymi i potrzebami mieszkańców całej gminy. Jeśli poprą Państwo moją kandydaturę 21. października będzie to dla mnie wielkim wyróżnieniem i zobowiązaniem.

durtka
Okręg 7 - Bolesławiec, Chościszowice, Łąka

Nazywam się Jadwiga Durtka. Mam 46 lat. Jestem mężatką i mamą dwóch synów. Od 9 lat prowadzę przedszkole niepubliczne, które jest dla mnie nie tylko sposobem na życie, ale traktuje je jako misję, mój wkład w wychowanie i w opiekę nad najmłodszymi.

Od kilku lat jestem członkiem Rady Sołeckiej wsi Bolesławice. Przez te lata wraz z Radą Sołecką i grupą mieszkańców organizujemy, z dużym sukcesem, Festę Bałkańską, która doszła do rangi imprezy między-narodowej.

Oprócz tego w nasz kalendarz wpisane są takie imprezy jak: mikołajki, kolędowanie oraz święto rodziny, powiązane z dniem dziecka. Wsparliśmy grupę chłopców, pomagając im w utworzeniu drużyny piłkarskiej, która odnosi coraz to większe sukcesy.

Dwa lata temu zainicjowałam powstanie chóru parafialnego przy Parafii Matki Bożej Różańcowej
w Bolesławcu. Moje działania skierowane są
na społeczność lokalną i jej potrzeby, bo tylko zgrana
i zaangażowana grupa ludzi może mieć wpływ
na decyzje samorządu gminnego.

Jeden człowiek może niewiele, ale wspólna praca wielu osób przynosi zamierzone efekty.

Działajmy wspólnie! Państwa głos oddany na mnie 21. października to zaszczyt i zobowiązanie.