Gmina Osiecznica

wawrzyniak
Okręg 15 - Świętoszów ulice: Brzozowa, Internatowa, Jaśminowa, Kasztanowa, Klonowa, Kolejowa, Koszarowa, Kwiatowa, Różana, Świerkowa, Ułańska, Dębowa, Kościelna, Malinowa, Marszowa, Polna, Sportowa, Sztabowa, Łąkowa

Nazywam się Dariusz Wawrzyniak, mam 52 lata. Mieszkam w Świętoszowie i pracuję w jednostce wojskowej. Jestem technikiem administracji. Moje doświadczenie zawodowe jest bardzo przydatne przy rozwiązywaniu wszelkich spraw i problemów administracyjnych, inwestycyjnych i społecznych. Dla mnie liczy się konkret, a uczciwość w życiu i pracy są podstawą funkcjonowania. Jestem kreatywny i pomysłowy. Lubię i szanuję ludzi. Zdecydowałem się kandydować, ponieważ sądzę, że mogę być pomocny. Chcę pracować dla dobra wszystkich mieszkańców Świętoszowa i Naszej Gminy. Cenię sobie fachowość w działaniu. Słuchając innych wiem, że wielu ludzi ma bardzo ciekawe i pożyteczne pomysły, które trzeba za wszelką cenę wspierać. Tak też postrzegam służbę w samorządzie. Będę dążył do lepszego przepływu informacji pomiędzy urzędami, a mieszkańcami. Zamierzam wspierać dobre inicjatywy i konsekwentnie kontrolował te budzące wątpliwości. Nie boję się konfrontacji, potrafię wytknąć innym błędy i przyznać się do własnych. Dla mnie liczy się przede wszystkim konstruktywna dyskusja, wysłuchanie racji wszystkich.
Poza pracą zawodową pasjonuje mnie turystyka rowerowa, podróże krajoznawcze i pływanie. W okolicach Świętoszowa i w całym powiecie jest mnóstwo pięknych, nieodkrytych miejsc. Promocja turystyki, to też zadanie samorządu. Jeździmy po świecie, a często nie wiemy jakie skarby czekają dosłownie za rogiem.

Od wszystkich nas zależy, jakich kandydatów na radnych wybierzemy, kto będzie nas reprezentował i w naszym imieniu podejmował ważne dla nas decyzje.

kruk
Okręg 14 - Świętoszów ulice: Husarska, Akacjowa, Saperska
pietrzak
Okręg 6 - Osiecznica ulice: Akacjowa, Brzozowa, Bukowa, Czereśniowa, Dębowa, Kasztanowa, Klonowa, Leśna, Lipowa, Ogrodowa, Osiedlowa, Parkowa, Polna, Porzeczkowa, Ruszowska, Sosnowa, Wiśniowa, Wrzosowa, Pogodna, Żagańska

Nazywam się Magdalena Pietrzak. Jestem mężatką i mamą trojga dzieci. Kilkanaście lat pracy zawodowej związałam z pomocą społeczną. Bliskie mi są problemy ludzi biednych, chorych, niesamodzielnych, nieradzących sobie w tych trudnych czasach. Wiem, że to, co dla jednych jest łatwe i oczywiste: praca, sukces zawodowy, zdrowa rodzina, dla innych – często nie z ich winy – to piętrzące się trudności. Do takich ludzi trzeba wyciągnąć pomocną dłoń. Czasami wystarczy mały impuls, aby odmienić czyjeś życie. Pomoc społeczna – w moim przekonaniu – to nie tylko ofiarowanie zasiłków.
Aby podtrzymać tradycję rodzinną, kilka ostatnich lat pracy związałam ze szkolnictwem. Skończyłam studia magisterskie o kierunku wychowanie przedszkole i nauczanie początkowe. Na studia podyplomowe wybrałam biologię oraz geografię. W Radzie Gminy w Osiecznicy chciałaby zająć się sprawami pomocy społecznej i szeroko rozumianej edukacji, ponieważ te tematy są mi najbliższe.

Uważam, że obecność kobiet w życiu samorządu jest niezwykle ważna. Jesteśmy wrażliwe, zorganizowane, uparte i konsekwentne. Potrafimy podzielić czas i należytą uwagę między rodzinę, pracę, działalność społeczną i polityczną. Ktoś mądry powiedział, że kobiety są wielozadaniowe. A ja swoją energię i doświadczenie życiowe chciałbym wykorzystać w służbie na rzecz lokalnej społeczności. Byłby to dla mnie zaszczyt i honor.