Okręg 2

Okręg 2

zachar

Jestem mężatką, mam wykształcenie wyższe. Od lat prowadzą własną działalność gospodarczą – Biuro „Temida” zajmujące się doradztwem podatkowym, administracyjnym i ubezpieczeniami społecznymi.

Zajmuję się pracą społeczną w Samorządzie Doradców Podatkowych. Przez dwie kadencje (8 lat) byłam przewodniczącą Dolnośląskiej Izby Doradców Podatkowych.

Drugą kadencję jestem członkinią Krajowej Izby Doradców Podatkowych i Przewodniczącą Zespołu do spraw odwołań.

W Radzie Miasta chcę zająć się przede wszystkim regulacją spraw i obowiązków urzędników, zmianą ich mentalności w celu wykorzystania stosowania prawa dla ludzi – klientów, a nie dla urzędu. Moje motto brzmi: „Zawsze warto być”.

michalczuk

Nazywam się Zbigniew Michalczuk. Jestem rodowitym bolesławianinem, obecnie emerytem. Pracowałem w Zakładach Górniczych „Rudna”, byłem też przewodniczącym Związków Zawodowych Pracowni-ków Samorządowych w powiecie bolesławieckim.

Obecnie jestem członkiem Stowarzyszenia „Ziemia Bolesławiecka”, bo bliskie są mi idee pomocy ludziom chorym, biednym, stojącym na zakręcie życia. Czasami, aby odwrócić zły los, dać nadzieję, wystarczy pomocna dłoń, pomoc finansowa. A tym właśnie zajmuje się Stowarzyszenie.

Jestem dumny, że przyjęto mnie do tego grona. Jako radny chcę moją energię i działanie skierować na sprawy związane z bezpieczeństwem mieszkańców i przekonywać decydentów, że mimo dużej poprawy, wiele problemów społecznych wciąż czeka na rozwiązanie.

Prawdziwa bieda wstydzi się prosić. To często ludzie żyjący na krawędzi ubóstwa, jednak bardzo dumni. Trzeba do nich dotrzeć, przekonać, że pomoc im się należy. To rola samorządu. Znamy się. Wiemy, który sąsiad naprawdę wymaga wsparcia. Jeden człowiek może niewiele, ale wspólna praca wielu osób przyniesie zamierzone cele i efekty.

Działajmy wspólnie!

colokidzi

Nazywam się Szymon Cołokidzi, mam 30 lat. Od urodzenia mieszkam w Bolesławcu z przerwą na studia we Wrocławiu. Posiadam tytuł magistra Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Administracja.

Ukończyłem również studia podyplomowe Nowoczesne Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Ekonomicznym. Interesuję się sportem, muzyką, filmem oraz literaturą. Jestem przedsiębiorcą w firmie rodzinnej działającej w kilku rożnych branżach.

Od kilu lat pracuję ciągle ucząc się i zdobywając nowe doświadczania związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. W trakcie swojej pracy zawodowej natknąłem się na masę problemów związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa oraz nauczyłem się je rozwiązywać.

Myślę, że doświadczenie jakie zdobyłem pozwoli mi na wniesienie merytorycznych umiejętności do Rady Miasta Bolesławiec.

W Radzie chciałbym zająć się przede wszystkim sprawami przedsiębiorców oraz ludzi młodych aby nie musieli uciekać z Bolesławca do dużych miast lub za granicę.

dziekan

Nazywam się Mirosław Dziekan. Mieszkam w Bolesławcu od 20 lat. Moja najbliższa rodzina to żona i dziesięcioletnia córka. Mam wykształcenie wyższe ekonomiczne, jestem technikiem ortopedą i protetykiem słuchu. Od wielu lat prowadzę swoją własną firmę, Centrum Zaopatrzenia Medycznego „MIRMED” i sklepy z takim zaopatrzeniem.

Mam doświadczenie w samorządzie lokalnym. Byłem Radnym Sejmiku Województwa Katowickiego. Aktywnie działam w Stowarzyszeniu Yacht Club Bolesławiec oraz w Stowarzyszeniu Ziemia Bolesławiecka. Staram się czynnie uczestniczyć w życiu społeczno-kulturalnym naszego regionu.

Interesuję się żeglarstwem, turystyką górską, historią i filozofią.

Moje motto życiowe brzmi: “Z rozsądkiem do przodu !”

W Radzie Miasta chcę zająć się sprawami:

  • przedsiębiorczości,
  • ochrony zdrowia,
  • pomocy niepełnosprawnym,
  • oświaty,
  • podniesieniem jakości życia w naszym mieście

w szczególności w zakresie usług medycznych.

mejer

Nazywam się Grażyna Majer. Mam wyższe wykształcenie. Ukończyłam Politechnikę Wrocławską. Jestem inżynierem ochrony środowiska.

Całe swoje zawodowe życie pracowałam w biurach projektowych, przedsiębiorstwach budowlanych, m.in. W Bolesławieckim Przedsiębiorstwie Budowlanym, Spółdzielni Mieszkaniowej „Bolesławianka”.

Prowadziłam też własną działalność gospodarczą. Obecnie jestem na emeryturze. Zawsze pracowałam między ludźmi, w zespołach.

Jestem z natury pragmatyczna, skoncentrowana. Wszystko czego się podejmuję, doprowadzam do końca z inżynierską precyzją.

Interesuję się historią, przyrodą – szczególnie nowoczesnymi metodami jej ochrony. Uwielbiam pieszą turystykę i podróże.

abarmowicz
godek

Nazywam się Przemysław Godek, mam 43 lata. Moją dumą jest trójka dzieci. To dla nich wytrwale pracuję, staram się wpoić ideały bliskie mojemu sercu: pomoc potrzebującym, uczciwość wobec ludzi i wobec siebie, szacunek dla drugiego człowieka, szacunek dla pracy i wobec pracowników.

Jestem właścicielem zakładu fryzjerskiego. Nie wyobrażam sobie, abym nie miał kontaktu z ludźmi. Lubię i potrafię słuchać. Jestem wdzięczny losowi za to, co mi dał. Uważam, że bardzo zgrzeszyłbym uskarżając się na niepowodzenia, które mogą zdarzyć się każdemu. Widzę ile wokół jest nieszczęścia. Myślę sobie: „Ja nie narzekam, wszystko mam”. Mam rodzinę, zdrowie, pracę i jeszcze dużo siły i energii, aby działać dla dobra społecznego.

Trzeba zająć się tymi, którzy mieli mniej szczęścia. Tak widzę swoją pracę w samorządzie. Jestem wolontariuszem Polskiego Czerwonego Krzyża, angażuję się w akcje charytatywne.

Uważam, że dużo uwagi i starań należy poświęcić bolesławieckiemu rzemiosłu. Wiele zawodów odchodzi w niepamięć. Drobnych przedsiębiorców nie stać na utrzymanie warsztatów, opłaty, zatrudnienie pracowników. Ja się nie poddaję, szkolę uczniów i mam nadzieję, że nikt nie przyjdzie do mnie z reklamacją 🙂

Każdy głos oddany na mnie w wyborach, będzie dla mnie zaszczytem, powodem do dumy i zobowiązaniem.