Okręg 4

Okręg 4

abramowicz

Zdzisław Abramowicz – żonaty, w rodzinie synowa, syn i dwie wnuczki. Jestem emerytowanym nauczycielem, wieloletnim instruktorem harcerskim i wychowawcą młodego pokolenia. Chciałbym w Radzie Miasta inspirować i wspierać wszystkie
działania samorządu, które czynią życie mieszkańców Bolesławca dobrym i 
bezpiecznym – a przede wszystkim służące kształtowaniu godnych postaw dzieci 
i młodzieży, szeroko rozumianej edukacji i kultury. Wiem bowiem, że oparty na 
wierze Ojców patriotyzm, odpowiedzialność i obowiązkowość – to fundament
przyszłości Polski. A dobrą przyszłość może zapewnić wykształcone i dobrze wychowane młode pokolenie Polek i Polaków! 

Moja dewiza –  Być po prostu pożytecznym  

zielinski

Nazywam się Jacek Andrzej Zieliński, mam 51 lat. Zdobyłem tytuł doktora nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. Od ponad 20 lat wykonuję profesję doradcy podatkowego, jako zawód zaufania publicznego. Jestem wspólnikiem Kancelarii Doradztwa Podatkowego i Usług Rachunkowych w Bolesławcu. Jestem członkiem Państwowej Komisji Egzaminacyjnej przy Ministerstwie Finansów do Spraw Doradztwa Podatkowego. Wykładam w Wyższej Szkole Bankowej. Uczę prawa podatkowego i przedsiębiorczości. Mam dwudziestoletnie doświadczenie w działalności na rzecz samorządu Krajowej Izby Doradców Podatkowych.
Zdaję sobie doskonale sprawę w tego jak dla większości ludzi skomplikowane i niezrozumiałe mogą być przepisy. Dlatego od lat pomagam bolesławieckim przedsiębiorcom rozwijać ich biznesy. Bolesławiec traktuję jako miejsce, w którym żyję, pracuję i chciałbym doczekać spokojnej starości. W pracy samorządowej moje doświadczenie zawodowe i naukowe z pewnością się przyda.

mosiadz

Nazywam się Stanisław Wiącek, jestem żonaty, mam 60 lat. Mam średnie wykształcenie techniczne i ogromne doświadczenie w pracy na rzecz mieszkańców naszego miasta.

Pracuję w Spółdzielni Mieszkaniowej ”Bolesławianka” od 35 lat. Obecnie jestem kierownikiem administracji osiedla.

Na co dzień spotykam się z ludźmi, którzy oczekują ode mnie pomocy w sprawach mieszkaniowych. A ja każdego traktuję z należytym szacunkiem, staram się wysłuchać i jak najszybciej pomóc. Przecież mieszkanie – dach nad głową – to jedna z podstaw godnego życia.

Mieszkańcy oczekują, że ich administracja pracować będzie w zgodzie z najwyższymi standardami. Największą satysfakcję i radość sprawia mi działanie na rzecz innych. Mając Państwa zaufanie, będę skutecznie działał dla dobra wszystkich mieszkańców Bolesławca.

Jestem człowiekiem zorganizowanym, uporządkowa-nym i systematycznym. Moja wiedza i doświadczenie mogą się bardzo przydać w pracy samorządowej.

Budownictwo mieszkaniowe, rozwój i utrzymanie infrastruktury – to dla mnie sprawy priorytetowe. Każda rodzina zasługuje na własny, bezpieczny dom. Dlatego będę wspierał wszelkie inicjatywy, które doprowadzą do rozwoju budownictwa mieszkaniowego w naszym mieście, w tym oczywiście mieszkań komunalnych.

Moje życiowe motto – Człowiek jest wart tyle, ile czyni dobrego.

wilk

Nazywam się Paweł Wilk i mam 23 lata. Od urodzenia mieszkam w Bolesławcu. Z wykształcenia jestem informatykiem, absolwentem Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu. Obecnie pracuję w Telewizji Łużyce jako technik informatyk, operator kamery i montażysta wideo. Praca jest moją pasją, ale poza nią uprawiam sport, chodzę na siłownię, gram w siatkówkę, a także uwielbiam taniec. 🙂 Interesuję się męską modą, mianowicie uczestniczyłem w wyborach Miss i Mister Bolesławca, metamorfozach, pokazach stylu, konkursach szkolnych i turniejach sportowych.

Brałem i biorę udział w różnych forach dyskusyjnych portalach społecznościowych, w których poruszane są społeczne problemy naszego miasta. Lubię rozmawiać z ludźmi, wymieniać się poglądami i szanuję je.

Co chciałbym zmienić / wprowadzić?

  • utworzyć sieć komunikacji miejskiej dla Bolesławca i okolic, przy czym ucyfryzować ją (zmniejszenie ruchu ulicznego – korków),
  • usprawnić opiekę medyczną i doposażyć bolesławiecki szpital w sprzęt ratujący życie,
  • poprawić programy w szkołach (lżejsze plecaki, więcej zajęć praktycznych, wycieczki po firmach / zakładach pracy itp.),
  • wybudować park rozrywki dla mieszkańców i przejezdnych (do tej pory mamy same galerie),
    utworzyć więcej miejsc parkingowych (podziemnie / piętrowe parkingi),
  • poprawić bezpieczeństwo w ruchu ulicznym, także dla niepełnosprawnych (wiele jest miejsc źle oznakowanych, nieoświetlonych i kolizyjnych – skrzyżowania),
  • przedstawiać poglądy mieszkańców władzom miasta.

Chcę pokazać mieszkańcom, że młodzi ludzie też mają prawo do wyboru i podejmowania decyzji. Mam wiele innowacyjnych pomysłów, które chciałbym wdrożyć w życie publiczne, aby mieszkańcom żyło się wygodnie i bezpiecznie.
Na każdy problem znajdzie się trafne rozwiązanie i Wy Państwo weźmiecie w tym udział oddając głos na mnie.

Tu zostanę, by wspierać mieszkańców Bolesławca.
Młode ręce potrafią więcej.

kubicz

Renata Wanda Kubicz – pielęgniarka od lat pracująca w bolesławieckiej służbie
zdrowia, znana, ceniona i lubiana. Matka dorosłej córki i babcia. Pomaga społecznie w różnych instytucjach zajmujących się ludźmi starszymi.

Dewiza życiowa –  Dobra opieka zdrowotna – to podstawa życia społecznego.

sobolska

Maria Antonina Sobolska – absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, wieloletnia
nauczycielka języka polskiego w bolesławieckich szkołach średnich, była 
instruktorka harcerska w stopniu harcmistrzyni. Mężatka, matka dwójki dorosłych
synów, babcia jednego wnuczka i dwóch wnuczek. Ma w dorobku publikacje w
różnych periodykach. Nadal bardzo aktywna w środowisku byłych nauczycieli.
Chciałaby wpływać na tworzenie godnych warunków życia ludziom w trudnej
sytuacji poprzez różne formy uruchamiania ich aktywności, a tym samym
wspomaganie wychodzenia z izolacji społecznej i ubóstwa.

Dewiza życiowa –  Wszyscy mogą być ważni i potrzebni 

ratasj